Home INFO Ова е најубавата роденденска честитка за Цеца Ражнатовиќ

Ова е најубавата роденденска честитка за Цеца Ражнатовиќ

реклама:Велигден со Стаф

Цеца Ражнатовиќ вчера во карантин го прослави 47-миот роденден. Таа е во изолација со својот син Вељко бидејки се позитивни на корона вирус. Иако немаше прослава сепак честитки пристигнуваа од сите страни.

Една од нејзините најомилени секако е од нејзината ќерка Анастасија која што во колаж од фотографии додала:

„Јас сум најсреќна личност на светот поради тоа што те имам! Ти си најдобриот човек што го познавам! Личноста која ја сакам најмногу на светот и која засекогаш ќе и го чувам грбот! Засекогаш да останаш голема, грациозна. Ти си дефиниција за сѐ што една жена и дама треба да претставува. Ти благодарам за сѐ што направи за нас и што секогаш сме ти на прво место покрај сите животни борби.“ – продолжи наследничката на Цеца.

Себе си роди ќерка за да те чува засекогаш и секогаш, но секогаш да ја држи твојата страна. Покрај мене никогаш нема да бидеш сама! Те сакам твојата ќерка засекогаш, па дури и после тоа!“ – заврши Анастасија.“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------