Home INFO Ова е новата девојка на милијардерот Илон Маск

Ова е новата девојка на милијардерот Илон Маск

реклама:G Natural

Наташа Басет е 23 годишна актерка која деновиве стана актуелна во медиумите ширум светот.

Нејзината моментална популарност не се должи на нејзините актерски остварувања, туку по врската со млијардерот Илон Маск


– Наташа и Илон се гледаат веќе некое време. Прво тоа било пријателски однос, а потоа прераснало во нешто повеќе откако тој се разведе – открил извор близок на Илон и Наташа за странските медиуми.

Басет детството го поминала во Сиднеј, а во 2019 година се преселила во Њујорк и се запишала во драмско училиште. Се остварила во неколку улоги во телевизиските серии.

Со глума се занимава од свои 14 години,а наскоро ќе можеме да ја гледаме и во биографски филм за Елвис Присли.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------