Home INFO Ова е омилената дестинација за одмор на прнцот Вилијам и кралското семејство

Ова е омилената дестинација за одмор на прнцот Вилијам и кралското семејство

реклама:G Natural

Правило во кралската палата е локациите на кои членовите на кралското семејсво ги одбираат за одмор да не се откриваат во јавноста, се со цел да не се наруши нивната приватност.

Сепак, пред неколку години еден британски м едиум откри дека војводата од Кембриџ и неговата сопруга заедно со своите три деца, со приватен авион отпатувале до карипскиот остров Мистик.

Оваа локација најчесто ја избираат членовите на кралското семејство но и најбогатите луѓе во светот кога сакаат да имаат приватност.

Кејт и Вилијам двапати го посетиле овој остров. Првпат пред шест години, како брачна двојка, потоа две години подоцна, со својот првороден син Џорџ, кој тогаш имал само една година.

Речиси секоја зима, таму оделе да се опуштат и родителите на војвотката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------