Home ♡ за деца Ова е победникот на детската Евровизија! (видео)

Ова е победникот на детската Евровизија! (видео)

реклама:Лето во Банско

Ерменија годинава беше домаќин на 20. издание на детскиот Евросонг.

Победата отиде во рацете на младиот претставник на Франција, Лисандро.

Неговата песна „Oh maman!“ беше избрана за најдобра во конкуренцијата од 16 земји-учеснички.

На втората позиција се најде Ерменија, а на третата позиција – Грузија.

Македонските претставници Лара Трпческа, Ирина Давидовска и Јован Јакимовски завршија на 14 то место.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------