Home INFO Ова е причината поради која Меган и Хари избегаа од Британија

Ова е причината поради која Меган и Хари избегаа од Британија

реклама:G Natural

Откако одлучија да ја напуштат Британија и кралските должности, Меган Маркл и принцот Хари станаа главна тема во светските медиуми.

Британскиот принц Хари им се придружи на синчето и сопругата во Канада, каде ќе го продолжат заедничкиот живот без кралски титули.

Меган, Хари и нивниот син ќе живеат во куќа во Канада на брегот на океанот која се проценува на околу 13 милиони евра.

Британските медиуми, како главна причина за одлуката на кралскиот пар да се пресели ја посочуваат желбата да се побегне од таблиодите но и растечкиот расизам во татковината на Хари.

Друг мотив според тамошните медиуми е и стравот на Маган да и се случи судбината која ја имаше принцезата Дајана.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------