Home INFO Ова им се може само на Лепа Брена и на Боки 13

Ова им се може само на Лепа Брена и на Боки 13

реклама:G Natural

Ве потсетуваме на еден легендарен концерт кој Лепа Брена го одржа пред скоро 30 години во Софија а за кој сеуште се раскажува.

Пејачката на сцената на стадионот Левски се симнала буквално од небо и тоа со хеликоптер кој го користел единствено тогашниот претседател на Бугарија, Тодор Живков.

Над 120 000 луѓе го следеле нејзиниот спектакл а благодарение на овој концерт, пејачката и денес во Бугарија ужива статус на национална ѕвезда.

Погледнете како изгледал преполниот стадион и кои стандарди уште од тогаш ги поставила мега популарната Лепа Брена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------