Home INFO Ова не е фотошоп: Доналд Трамп има двојничка

Ова не е фотошоп: Доналд Трамп има двојничка

Republican presidential candidate Donald Trump speaks to supporters as he takes the stage for a campaign event in Dallas, Monday, Sept. 14, 2015. (AP Photo/LM Otero)
реклама:Лето во Банско

Се вели дека секој има свој двојник, а за екс претседателот на САД тоа би можело да биде жена од шпанскоto рурално подрачје.

Долорес Леис живее на фарма со својот сопруг. Нема ниту компјутер ниту пак телефон но откако ја фотографираше новинарката Паула Васкез, таа стана ултра популарна.

Неверојатната сличност на Долорес со Доналд Трамп ги вжешти социјалните мрежи.

Сите коментираат за двојничката на Трамп! Погледнете ја фотографијата и проценете сами за неверојатната сличност!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------