Home INFO Семејството на Лепа Брена го слави Аранѓеловден, еве кој гостин пристигна прв

Семејството на Лепа Брена го слави Аранѓеловден, еве кој гостин пристигна прв

реклама:G Natural

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Бобо Живоиновиќ вечерва традиционално го слават празникот Аранѓеловден.

Како по обичај, нивната куќа вечерва ќе ја посетат многу јавни личности а ќе се слави до раните утрински часови.

Живоиновиќ секоја година се трудат на гостите да им обезбедат добра забава и вкусни специјалитети кои чично ги подготвуваат.

Меѓу првите гости на прославата била Александра Пријовиќ, сопругата Филип кој е син на Боба од првиот брак.

Та пристигнала сама, бидејќи Филип вечерва имал улога на домаќин.

По неа пристигнал долгогодишниот пријател и бизнис партнер на Брена, Саша Поповиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------