Home INFO Оваа келнерка навистина има среќа: Наместо бакшиж добила добитно лото ливче

Оваа келнерка навистина има среќа: Наместо бакшиж добила добитно лото ливче

реклама:Велигден со Стаф

Келнерка од Мисури наместо бакшиш, од задоволен муштерија добила ливче од лотарија.

Тејлор Раси раскажува дека лозот го добила од редовен гостин во кафулето каде што таа работи.

Тој многу често им подарувал лоз кога нема ситно за бакшиш.

Ливчето било добитно и таа освоила 50 000 долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------