Home INFO Овде живее Жељко Јоксимовиќ, луксуз вреден 2.5 милиони евра (фото)

Овде живее Жељко Јоксимовиќ, луксуз вреден 2.5 милиони евра (фото)

реклама:Лето во Банско

Балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ со своето семејство живее во луксузна вила во населбата Сењак во Белград.

Јоксимовиќ и неговата сопруга, новинарката Јована вешто ја чуваат својата приватност, и не откриваат премногу детали во јавноста.

Она што се знае за нивниот дом е дека брачниот пар вилата ја купил од семејството Кариќ.

Наводно, за вилата како и за нејзино комплетно реновирање, брачниот пар потрошил 2.5 милиони евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------