Home INFO Овој човек бил првото момче на Лепа Брена, голем хит му...

Овој човек бил првото момче на Лепа Брена, голем хит му посветила токму на него!

реклама:G Natural

Пејачката Лепа Брена повеќе од три децении е во хармоничен брак со бившиот тенисер Боба Живојиновиќ.

Многу малку се знае за љубовниот живот на пејачката пред Боба.

Во далечната 1985 та, Брена била во сериозна врска со Мирко Крлиќ, познат уредник и тв водител.

Тогаш сите очекувале дека двајцата ќе стапнат на “лудиот камен”.

Наводно, познатиот хит “Мики Мичо” му е посветен токму на него.

Точно е дека Брена долго време ми беше девојка и дека се сакавме. Сега сето тоа е минато, а ние сме добри пријатели. За шпекулациите дека требало да се венчаме, се е тоа само нечија фантазија и убави желби. После нашата врска, Брена ми беше и ми остана добра пријателка. – изјавил во една прилика Мирко.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------