Home INFO Овој сок е чудотворен за вашиот организам

Овој сок е чудотворен за вашиот организам

реклама:G Natural

Со децении, овој сок им се препорачува на луѓето кои се борат со ракот, бидејќи ја враќа енергијата, го зголемува имунитетот и ја подобрува крвната слика.

Се прави многу едноставно, а единствен недостаток му е тоа што не е баш вкусен. Но резултатите се толку добри што вреди секоја голтка!

Станува збор за сок од цвекло и морков.

Доколку се чувствувате преморени, немате енергија или сте депресивни, можеби овој сок е тоа што ви е потребно.

Потребно е…

1 килограм цвекло

1 лимон

1/2 килограм морков

3 портокали

3 јаболка

1 килограм мед

Начин на подготовка…

Сите состојки се чистат и се ставаат во блендер. Ќе добиете сок со црвеникава боја, кој потоа треба да го ставите во шише или тегла ( не е препорачливо да биде во пластично шише) и да го чувате во фрижидер. Сокот дава неверојатни резултати доколку го пиете наутро на празен стомак, само половина чаша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------