Home INFO Овој крај на познатиот филм Титаник никогаш не сте го виделе (видео)

Овој крај на познатиот филм Титаник никогаш не сте го виделе (видео)

реклама:G Natural

Сите ја знаеме љубовната приказна на Титаник, филмот на Џејмс Камерон.

Но дали знаевте дека крајот на овој филм бил сосема поинаков, но во текот на монтажата бил исфрлен?

Многу често, на крајот се снимаат неколку алтернативни завршни сцени, па во зависност од реакцијата на публиката на пробните проекции се избира најдобрата.

Џејмс Камерон се откажал од крајот што ќе го погледнете во продолжение бидејќи проценил дека дијалогот не е најдобар и дека не се вклопува во филмот.

Погледнете сами и проценете дали бил во право.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------