Home INFO Овошна вода за подобро здравје

Овошна вода за подобро здравје

реклама:G Natural

Во светот веќе некое време е хит ароматизираната вода, односно водата збогатена со овошје.

Еве како истата да си ја подготвите дома.

Основниот рецепт вклучува вода и овошје, како и зачини по желба.

Исечете го овошјето на помали парчиња. Може да ги користите и зачините како лаванда, роза, ванила и слично.
Добра комбинација е и ѓумбирот или чиа семето.

Во чаша или шише ставете го овошјето, зачинот по избор.

Додадете вода и добро измешајте со дрвена лажица за сите состојки да ги пуштат своите сокови и ароми.

Садот наполнете го со вода до врвот и уште еднаш добро измешајте, па оставете ја десетина минути, а потоа е подготвена за консумација.

Водата може и да преноќи во фрижидерот и да се конзумира утредента.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------