Home INFO Пејачката Полина Тасева смени професија !?

Пејачката Полина Тасева смени професија !?

фото: Христина Трајковска
реклама:G Natural

Сите знаеме дека пандемијата најмногу им наштети на музичарите.

Веќе цела година не се слуша музика од клубовите и рестораните, нешто по што бевме препознатливи.

Па така голем дел од нашите музичари во изминатава година се трудат да го задржат духот и формата, а некои сменија и професија.

Младата и талентирана пејачка Полина Тасева, во отсуство на живи настапи почна да се занимава со вајарство.

Секако дека тоа беше само за потребите на новото видео кое Полина деновиве го снимаше на неколку локации во Скопје.

Видеото е за песната “ТИ” за која музиката и аранжманот се на Иван Петровски, а текстот на Полина и Иван Петровски

А што се изваја од вештите раце на атрактивната Полина останува да видиме наскоро!

фото: Христина трајковска
РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------