Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Пејачката Рада Манојловиќ сеуште неутешна заради загубата на мајка си

Пејачката Рада Манојловиќ сеуште неутешна заради загубата на мајка си

реклама:G Natural

Фолк пејачката Рада Манојловиќ секогаш е искрена со своите фанови но и со медиумите па така во една прилика зборувајки за своето семејство си ја отворила душата и раскажала за времето кога ја изгубила својата мајка.

Таа до ден денеска неможела да им опрости на лекарите заради кои смета дека таа прерано починала. Имала дијагностицирано рак на матка но лекарите решиле да ни и ја отстранат и тоа завршило фатално.

Потсетувајки се на тој период таа вели дека по само неколку дена морала да пее и да заработува за да заработела и да ја испрати како што заслужувала и дека сеуште се сеќава на неа со свежо сеќавање и тага.

Инаку Рада во моментов е кај својата баба за која се грижи додека е во изолација и и помага да не мора да се изложува на опасност заради пандемијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------