Home INFO Пејачката бесна! Еве зошто Ријана го тужи својот татко!

Пејачката бесна! Еве зошто Ријана го тужи својот татко!

реклама:G Natural

Ријана поднела тужба до компанијата „Fenty Entertainment” која што ја основал нејзиниот татко заедно со уште еден партнер.

Имено како што тврди пејачката која што не е во добри односи со татко и, неговата фирма преку името „Fenty Entertainment” директно и наштетил неа и на нејзиниот бренд „Fenty”, со лажни договори за настапи на пејачката вредни 15 милиони долари како и лажното информирање на нивната веб страна дека имаат взаемна соработка.

Сево ова е наведено во обвинението за фирмата на таткото на Ријана, каков ќе биде исходот ќе реши судот по деталната истрага.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------