Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Петар Грашо ја крсти ќерката со името кое со Данијела Мартиновиќ го...

Петар Грашо ја крсти ќерката со името кое со Данијела Мартиновиќ го планираа за нивно дете

реклама:Лето во Банско

Со честитки од сите страни од фановите и објави на сите балкански медиуми веста дека Петар Грашо стана татко одекна ширум целиот балкан.

Бидејкибебето малку поранило изненадениот татко бил на настап во Македонија па веднаш побрзал да се врати кај својата жена и ќерка во Хрватска.

Хана Хуљиќ на свет донесе девојче кое таа и Грашо го крстија Алба.

И веднаш дел од таблоидите во своите архиви извадија дел од изјавите на бившиот пар кога тој и Данијела тоа име го спомнале и во 2014 година како име што би сакала да му го даде на своето дете.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------