Home INFO ПЕТИЦИЈА против пушењето во затворен простор од вчера собра над 4.600 потписи

ПЕТИЦИЈА против пушењето во затворен простор од вчера собра над 4.600 потписи

реклама:Лето во Банско

Онлајн петиција пуштена од пред 17 часа со која се бара повторно да се врати во функција законот против пушење во затворен простор веќе има собрано над 4.600 потписи.

„Да се врати законот против пушење во затворен простор во функција, доста е труење од туѓите лоши навики, доста е усмрдување на облека, коса и тело од чадови! Се работи за вашето и нашето здравје! Се работи за здравјето на нашите деца!“, пишува на петицијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------