Home INFO Плеј листа: Најубавите балади од Тоше Проески

Плеј листа: Најубавите балади од Тоше Проески

реклама:G Natural

На, 25 јануари беше неговиот роденден, но за нас Тоше има само дата на раѓање.

Со нас останаа неговите најголеми хитови, а тој продолжува да живее во нашите спомени преку неговите песни.

тоше проески

Во својата музичка кариера впиша седум албуми од кои ги добивме новите евергрини кои се впишаа во македонската музичка историја.

По неговата смрт на 16 октомври 2007-ма година, постхумно беше издаден неговиот албум на англиски јазик „The Hardest Thing“.

Од „Усни на усни“ до „Сонце во твоите руси куси“, ова се најубавите балади на Тоше.

Тоше Проески

Тоше Проески – Усни на усни

Тоше Проески – Сонце во твоите руси коси

Тоше Проески – Твоите бакнежи на моите бели кошули

Тоше Проески – Тајно моја

Тоше Проески и Каролина Гочева – Немир

Тоше Проески – Полско цвеќе

Тоше Проески – Игри без граници

 

Тоше Проески – Громови на душа

Тоше Проески – Го молам небото да ми те врати

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------