Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По 13 години нашата легенда Тоше Проески доби веќно почивалиште (фото)

По 13 години нашата легенда Тоше Проески доби веќно почивалиште (фото)

реклама:G Natural

Иако поминаа 13 години откако Македонија го загуби Тоше Проески сепак сеќавањата на големата музичка ѕвезда се сеуште свежи.

Неговите фанови не заборавија на неговите хитови и дела и на неговата хуманост и големо срце.

Конечно нашата легенда доби и вечно почивалиште кое што се градеше оваа година, па роднините и фановите можеа достојно да оддадат почит на музичката ѕвезда.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------