Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По 31 ден пешачење, Никола Роквиќ ја заврши мисијата и ги собра...

По 31 ден пешачење, Никола Роквиќ ја заврши мисијата и ги собра парите за Клиниката за детска онкологија во Белград

реклама:G Natural

Никола Роквиќ по едномесечно пешачење од 1.060 километри пеш стигна во манастирот Свети Нектариј Егински.

Влезе бос, завиткан во српското знаме и се поклони на моштите, бакнувајќи ја иконата и почитувајќи ги обичаите.

На богослужбата, Никола речиси заплака, а потоа испеа црковна песна и им се обрати на присутните со благодарност.

Тој го спомна својот покоен татко и истакна дека духовното исцелување е поважно од физичкото.

Роквиќ со хуманитарна цел пропешачи од Србија, преку Македонија и Грција до островот Евиа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------