Home INFO По десетдневно боледување почина легендата Ѓорѓе Балашевиќ

По десетдневно боледување почина легендата Ѓорѓе Балашевиќ

реклама:G Natural

По десетина дена од комликација со пневмонија и откако неговата ситуација му се влошила и беше примен во Инфективната клиника во Белград за жал на 67 годишна возраст почина легендата Ѓорѓе Балашевиќ.

За сега нема дополнителни информации дали дополнително неговата болест ја искомплицирала и короната.

Балканот загуби уште еден голем уметник а на неговите големи хитови ќе се сеќаваат и постарите и помладите генерации.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------