Home INFO По двонеделна борба, почина 35 годишен рапер од коронавирус

По двонеделна борба, почина 35 годишен рапер од коронавирус

реклама:Велигден со Стаф

Во болница во Њујорк по двонеделно лекување сепак не успеа да се избори со коронавирусот.

На својата последна објава на Инстаграм тој објави фотографија како лежи во болница со аспиратор и ги моли своите фанови да се помолат за него.

Работите дополнително се искомплицирале заради тоа што имал асма и проблеми со бубрезите. Раперот Фред Годсон почина на 35 годишна возраст.

Неговата сопруга сеуште не се огласила по неговата смрт.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------