Home INFO По еден тежок месец Дарко Лазиќ излезе од болница и кратко изјави…...

По еден тежок месец Дарко Лазиќ излезе од болница и кратко изјави… (ВИДЕО)

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

По едномесечната голгота, тешки операции и моменти кои што Дарко Лазиќ ги доживеал од страшната сообраќајна несреќа, денеска бил пуштен од болницата во Земун и пратен на лекување во бања.

Дека бил видно расположен можело да се забележи и за време на излегувањето од болницата додека го транспортирале во болничкото возило каде што ги поздравил новинарите ја подигнал раката и рекол: „Добро сум, оди на подобро!“

Со него цело време биле татко му Милан, мајка му Бранка, неговиот менаџер Миљан и медицинска сестра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------