Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По критичната операција Ана Бекута закрепнува во Виена

По критичната операција Ана Бекута закрепнува во Виена

реклама:Велигден со Стаф

Пејачката Ана Бекута веќе неколку емисии не е дел од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ а голем дел од таблоидите на балканот веќе почнаа да шпекулираат најразлични трачеви.

Иако пишуваа дека Ана заминала во турција на естетски корекции сепак во јавноста сето ова го демантираа нејзините блиски пријатели кои кусо не откривајки многу детали за нејзиниот здравствен проблем споделија дека се работи за сериозна операција и дека не станува збор за никакви естетски промени.

Она што понатаму се наведува е дека пејачката го открила својот здравствен проблем сосема случајно, но со време, па операцијата била неизбежна. Оперирана е во Виена, Австрија, каде што живее веќе извесно време.

Закрепнувањето по операцијата оди во вистинската насока. Затоа и не се рекламира иако издаде нов албум.

– Се е оставено на готовност. Сега нејзиното здравје е најважно. Ана ќе се врати во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ во текот на мај, па ќе ја заврши оваа сезона.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------