Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive По скандалите Саша Поповиќ ги откри сите детали од договорите во „Ѕвездите...

По скандалите Саша Поповиќ ги откри сите детали од договорите во „Ѕвездите на Гранд“, еве како се делат хонорарите

реклама:G Natural

По скандалот со дискфалификуваната натпреварувачка Вања Кнежевиќ за прв пат по долго време јавно се обрати диекторот на „Гранд продукција“ Саша Поповиќ кој даде свој коментар околу оваа натпреварувачка и целата ситуација поврзана со неа.

Саша Поповиќ за скандалот: Таткото на безобразната Вања ме молеше да ја вратам во шоуто!

Но она што за прв пат го сподели јавно беа деталите од договорот кој што „Гранд“ го потпишува со секој од натпреварувачите.

„Триесет и шест натпреварувачи пред крајот ќе потпишат договор до продукцијата.

Секој договор од 2004 година е идентичен за сите, а траењето е 10 години.

Првата година хонорарот се деи 50:50, а останатите години 70 проценти за пејачот и 30 % за продукцијата.

Сепак договорот се активира само за неколку од кои продукцијата смета дека може да направи ѕвезда и да им ја подигне цената.

Останатите имаат 10 години бесплатна промоција и реклама во емисиите на „Гранд“ и не мораат да работат со продукцијата“ – изјави Саша Поповиќ за медиумите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------