Home INFO Почина секси момчето од рекламата на „Левис 501“, според многумина најубавиот маж...

Почина секси момчето од рекламата на „Левис 501“, според многумина најубавиот маж во светот (видео)

реклама:G Natural

Светските медиуми пишуваат дека починал Ник Кејмен за многумина најубавиот маж во светот во 80тите години кога беше ултра популарен по тв рекламата за фармерките „Левис 501“ во далечната 1985 година.

Вистинското име му е Ајвор Невил роден е на 15 април 1962 година во Англија, а кариерата ја изгради под уметничкото име Ник Кејмен.

За неговата смрт објави и пејачот и диџеј Бој Џорџ на неговиот Инстаграм профил.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------