Home INFO Почина славниот тапанар Тејлор Хокинс, во неговото тело пронајдени опијати и антидепресиви

Почина славниот тапанар Тејлор Хокинс, во неговото тело пронајдени опијати и антидепресиви

реклама:Лето во Банско

Тапанарот на Foo Fighters, Тејлор Хокинс, почина во петокот на 50 години,во хотелска соба во Богота додека групата се наоѓаше на турнеја низ Јужна Америка.

Тој се јавил на рецепцијата во хотелот и се пожалил на болки во градите, но Брзата помош го пронашла без знаци на живот.

„Токсиколошката анализа досега откри десет супстанции во телото на Тејлор Хокинс, вклучувајќи опијати, антидепресиви, анксиолитици и марихуана“, соопштија колумбиските власти.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------