Home INFO Почина сопственикот на имагинарниот лик „Покојна Милева“ Борис Триван

Почина сопственикот на имагинарниот лик „Покојна Милева“ Борис Триван

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

Вчера ненадејно во Берлин почина Борис Триван, познат новинар и колумнист. Борис на пошироката јавност и е познат и по имагинарниот лик на друштвените мрежи Покојна Милева.

Последните две години работел како главен уредник на порталот NOIZZ.

Сеуште не е познато што е причината за прераната смрт на Борис, кој веќе денеска им недстасува на илјадници свои следбеници и читатели.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------