Home INFO Почна сезоната на зимници: Еве како да отворите тегла за 5 секунди...

Почна сезоната на зимници: Еве како да отворите тегла за 5 секунди (видео)

реклама:G Natural

Успешното отварање на заглавеното капаче на тегла кисели краставички или ајвар не зависи од силата.

И вие можете да го решите тој проблем за само неколку секунди ако го следите овој едноставен и брз трик за кој ви е потребен само нож за мачкање.

Клучот е во отпуштање на притисокот од тегличката, а тоа може да се направи со лесен трик.

Постапката е едноставна. Погледнете го видеото.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------