Home INFO Погледнете како реагираа животните во скопската зоолошка по земјотресот утринава (видео)

Погледнете како реагираа животните во скопската зоолошка по земјотресот утринава (видео)

12
реклама:Лето во Банско

Утрово земјотресот кој што беше почувствуван и во главниот град ги вознемири и животните во зоолошката градина во Скопје.

На социјалната мрежа Твитер беше објавено видео какви тажни звуци испушаат животните веднаш по земјотресот, кои никого не оставија рамнодушен.

Погледнете во продолжение:

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------