Home INFO Погледнете што ќе ви се случи ако јадете мед на празен стомак

Погледнете што ќе ви се случи ако јадете мед на празен стомак

реклама:G Natural

Веројатно сите знаете дека медот е лековит, а знаете ли што се случува кога со медот ќе испиете и вода и тоа се на празен стомак?

Ставете лажица мед во чаша млака вода и промешајте.

Придобивки од конзумација на вода со мед на празен стомак:

– Помага кај синдромот „мрзливи црева“ и останати желудочни тегоби.
– Го зајакнува имуниот систем
– Одличен е во борбата против бронхитис
– Го чисти вашиот организам од бактерии и помага во борбата против вирусите
– Помага кај проблемите со уринирање
– Помага во чистење на кожата и „пеглање“ на кожата

Како да го пиете?

– Секое утро испијте го на празен стомак и тоа брзо (можете да го испиете и пред спиење).

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------