Home INFO Погребан Шабан Шаулиќ. Народот плачеше со звуците на хармониките, кои ја свиреа...

Погребан Шабан Шаулиќ. Народот плачеше со звуците на хармониките, кои ја свиреа песната за неговата сопруга

фото: Принт скрин ФБ
реклама:G Natural

Семејството Шаулиќ во присуство на голем број колеги, пријатели, фанови и новинарски екипи на „Новите гробишта“ во Белград, го испрати фолк пејачот Шабан Шаулиќ.

На погребот на пејачот имаше околу 7000 луѓе, а со песната „Не плачи душо…“ која што Шабан своевремено ја посветил на својата сопруга започна закопот.

Скршени од болка неговите блиски и сите присутни се опростија од кралот на фолк музиката, чија што музика и понатаму ќе живее.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------