Home INFO Погребот на Марина Туцаковиќ: Еве кои познати личности ја испраќаат во вечниот...

Погребот на Марина Туцаковиќ: Еве кои познати личности ја испраќаат во вечниот дом (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Познатата хитмејкерка Марина Туцаковиќ почина на 19 Септември, а денес ќе биде погребана во Белград.

Српките медиуми известуваат дека погребната церемонија е под силно обезбедување, а сопругот на Марина – Александар Радуловиќ Фута со маска на лицето прима сочувство од присутните.

Оливер Мандиќ, Јелена и Жика од групата Зана присуствувале на погребот.

Познатиот пејач Здравко Чолиќ испратил цветен венец со порака – Последен поздрав на драгата Марина.

Во капелата пристигнала и кумата на покојната Марина, Маријана Патровиќ.

Фотографии погледнете ОВДЕ

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------