Home INFO Покојниот Карл Лагерфелд го имаше најубавиот телохранител (ВИДЕО)

Покојниот Карл Лагерфелд го имаше најубавиот телохранител (ВИДЕО)

Фото: Instagram/printscreen
реклама:G Natural

Карл Лагерфелд секогаш беше опкружен со убавина: прекрасни модели, врвни колекции, но и со убави телохранители.

Французинот Себастиен Јондо беше задолжен за безбедноста на познатиот дизајнер и открива што е најважно во неговата работа.

Со оглед на тоа што обезбедуваше еден од највлијателните луѓе во светската мода, не можел да ги занемари оние мали ситници и детали врзани за добриот изглед.

Она што е најважно кога се грижите за безбедноста на еден дизајнер е следново:

1. Спречете изненадување
2. Хранете се здраво
3. Останете млади
4. Занимавајте се со спорт
5. Чувајте го лицето, мора да биде недопрено
6. Имајте око за мода
7. Секогаш имајте одлична фризура
8. Никогаш не се опуштајте
9. Не заборавајте дека шефот е – шеф
10. Користете крема за лице, наутро и навечер

Овој згоден Французин се проба и во модата, а довербата му ја укажа сега покојниот Карл Лагерфелд кој го ангажираше за новата кампања.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------