Home INFO Полицијата го искористила името на познатиот фудбалер: Лука Модриќ сее страв кај...

Полицијата го искористила името на познатиот фудбалер: Лука Модриќ сее страв кај нарко дилерите

реклама:G Natural

Полицијата во колумбискиот град Атлантика , го крстила своето најдобро куче- трагач по дрога според хрватскиот фудбалер.
Кучето Модриќ веќе има постигнато завидни резултати и најчесто се користи при претрес на автомобили на патиштата , во кои се превезува кокаин.

Полицајците велат дека Модриќ за кратко време станал ужас за трговците со дрога во тој регион , зашто според колумбиските медиуми , не му останува незабележан ниту грам дрога.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------