Home INFO Внимавајте: „Адидас“ вирусот сеуште демне на најкористените мобилни апликации

Внимавајте: „Адидас“ вирусот сеуште демне на најкористените мобилни апликации

реклама:G Natural

Веќе неколку денови вирусот наречен „Адидас“, токму поради тоа што се појавува во вид на реклама и понуда од познатиот бренд Адидас, е рашиен меѓу многу корисници на Viber и WhatsApp.

Вирусот се шири во форма на реклама со поволност за бесплатни патики или маици. Вирусот е претставен во вид на промоција која наводно ја даваат од компанијата по повод нивната 95-годишнина.

Доколку кликнете на него, ќе треба да одговорите на неколку прашања и да ги дадете вашите лични податоци, а притоа и да споделите.

Доколку кликнете на него, ќе треба да одговорите на неколку прашања и да ги дадете вашите лични податоци, а притоа и да споделите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------