Home INFO После Трамп, Кање Вест!

После Трамп, Кање Вест!

реклама:G Natural

Познатиот рапер и бивш сопруг на Ким Кардашијан, ја најави својата кандидатура за претседател на САД.

Раперот се кандидираше како независен кандидат и на претседателските избори во 2020 година и доби околу 70.000 гласови во 12 сојузни држави.

Оваа година, повторно ќе си ја проба сречата на изборите најавени за 2024 година.

Изминатиов период, 45 годишниот Кање Вест се најде сред контроверзии поради „неколкукратни антисемитски“ коментари.
Инстаграм и Твитер минатиот месец привремено го ограничија пристапот до неговите профили, а „Адидас“ ја прекина соработката со него.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------