Home ШОУ БИЗз Балкан Последното испраќање на Аки Рахимовски ќе се одржи во Загреб

Последното испраќање на Аки Рахимовски ќе се одржи во Загреб

реклама:Велигден со Стаф

Иако последните години од својот живот ги помина во Словенија, сепак погребот на неодамна починатиот член на легендарната група Парни Ваљак – Аки Рахимовски ќе се одржи во Хрватска.

Како што пренесува хрватски Индекс, точниот датум на погребот сеуште не е познат, од причина што сеуште се чекаат резултатите од обдукцијата која ќе ја покаже причината за смртта на музичарот.

Во меѓувреме, постои иницијатива Аки да биде погребан во Алејата на великаните во Загреб.

Познатиот музичар почина на 67 годишна возраст во Словенија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------