Home INFO Потресна приказна на Мaдона: Ми ставија нож под грло и ме силуваа

Потресна приказна на Мaдона: Ми ставија нож под грло и ме силуваа

реклама:G Natural

Поп кралицата Мадона долги години е актуелна на музичката сцена и со причина го носи епитетот поп кралица.
Секој нејзин албум е пријатно изненадување за фановите, а нејзиниот живот не ретко е пропратен со разни пикантерии и скандали.
Денес Мадона полни 60 години и медиумите пренесуваат како подготвува ексклузивна роденденска забава во Маракеш на која се поканети стотина славни личности.

Нејзиниот пат до славата бил трнлив а во една прилика пејачката раскажала потресна приказна од почетокот на кариерата, односно за своето доаѓање во Њујорк.

„Кога пристагнав во Њујорк бев тинејџерка. Беше страшно, во тие први години ми се закануваа со пиштол, ме силуваа на покривот на зградата додека ми држеа нож на вратот. Имав толку грабежи во својот стан така што едноставно престанав да заклучувам“, рекла Мадона.

мадона

Мадона истакнала дека во тој период ѝ било премногу тешко.

Останала без пријателите кои умреле од сида, дрога и куршуми, а кога станалаа славна злобните луѓе ја нарекувале со погрдни имиња.

Мадона, сепак, продолжила со кариерата и покрај сексистичките напади на кои била изложена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------