Home INFO Повеќе од половина час не дише: Наложена е обдукција на сопругот на...

Повеќе од половина час не дише: Наложена е обдукција на сопругот на Николина Пишек

реклама:G Natural

Вишото јавно обвинителство наложило обдукција и токсиколошко вештачење на Видое Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек, пренесува српски Телеграф.

Видое починал во саботата, наводно во тек на масажа.

“Веќе повеќе од половина час не дише”- навеле од салонот за масажа кога пристигнала итната помош.
Според претпоставките, Ристовиќ веројатно доживеал инфаркт кој бил кобен за него.

Николина Пишек од тага не била во состојба да зборува, замо кратко за медиумите потврдила дека нејзинипт сопруг починал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------