Home INFO Пожари на Халкидики: Горат Касандра и Ситонија (видео)

Пожари на Халкидики: Горат Касандра и Ситонија (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Рано утрово, во познатото туристичко место Халкидики, Грција изби шумски пожар.

Грчките медиуми известуваат дека се гаснат пожари на Касандра и Ситонија.

Во изминатите 72 часа, во Грција бил регистриран околу 141 пожар, но за среќа повеќето од нив веднаш биле ставени под контрола.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------