Home INFO Позната е актерката која ќе ја оживее Барби во првиот филм за...

Позната е актерката која ќе ја оживее Барби во првиот филм за оваа кукла

реклама:G Natural

Дваесет и осум годишната актерка Марго Роби ќе ја толкува улогата на куклата Барби во првиот игран филм за оваа најпозната кукла.

Во едно интервју таа открила дека и е чест да ја игра оваа улога и дека верува во истата.

„Марго е идеале избор за продуцент и актерка која ќе го оживее ликот на Барби, на начин кој е релевантен за денешната пубика“, вели Тоби Емерич од „Варнер Брос“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------