Home INFO Тони Цетински обвинет за предизвикување сообраќајка со смртна последица

Тони Цетински обвинет за предизвикување сообраќајка со смртна последица

реклама:G Natural

Последниот ден од минатата година е подигнато обвинение против популарниот хрватски пејач Тони Цетински за предизвикување сообраќајна несреќа со смртна последица во Ровињ.

Според обвинителството тој се твари дека на 3 ноември 2017 управувал спротивно од законот за безбедност на сообраќајот и влегол влегол во тесна кривина со еднонасочна улица во која има многу голем број на објекти во центарот на градот.

Тони влегол во кривина без внимателно да провери дали има пешак, со не прилагодена брзина и го регазил човекот.

Каков ќе биде исходот од обвинението останува на судот да пресуди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------