Home INFO Познатите пејачи се скараа поради Цеца, еве ги деталите!

Познатите пејачи се скараа поради Цеца, еве ги деталите!

реклама:G Natural

Нивното пријателство траеше повеќе од две децении, а според српските медиуми, ови пејачи повеќе не комуницираат.

И се поради фолк дивата Цеца Ражњатовиќ.

По кавгата на Цеца со Аца Лукас, наводно Ацо Пејвиќ застанал на страната на фолк пејачката, па ова го разбеснило Лукас. Тој ги прекинал сите контакти со неговиот долгогодишен пријател Пејовиќ, дури и престанал да го следи на социјалните мрежи.

“Тие двајца воопшто не комуницираат, иако беа неразделни. На Лукас му сметаше тоа што Ацо застана на страната на Цеца кога тие двајца се скараа. Се започна од моментот кога Лукас и цеца се скараа поради неговата бивша сопруга Соња Вуксановиќ. Лукас тогаш почна да ја избегнува Цеца, и така пукна тиквата помеѓу нив двајца.” – изјавил упатен извор за српски Информер.

Пејовиќ се нашол помеѓу два огна, со оглед на блиското пријателство и со Лукас и со Цеца, но сепак одлучил да ја поддржи пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------