Home INFO ВИДЕО: Кога градоначалникот ќе се качи на „сегвеј“

ВИДЕО: Кога градоначалникот ќе се качи на „сегвеј“

реклама:G Natural

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов е еден од јавните личности кој е љубител на електричните превозни средства.

Тој честопати може да се забележи како вози електричен тротинет низ улиците на главниот град.

Но на неодамнешната изложба на атмобили, Шилегов не се снајде најдобро.

“1TВ” објави кратко видео кое насмеа многумина а на кое се гледа како градоначалникот на Скопје се обидува да се качи на „сегвеј“(еколошки двотркален самобалансирачки транспортер).

Сепак Шилегов за кратко успеал да ја совлада техниката, па на социјалните мрежи објави видео на кое без проблем управува со „сегвеј“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------