Home INFO Практични совети за брзо расонување

Практични совети за брзо расонување

реклама:G Natural

Утринската мрзеливост и поспаност се најочигледни во понеделник наутро, но може истите да ги чувствувате во текот на целата недела.

За да се расониме ни се потребни околу пет и дваесет минути секој ден.

Доколку сакате да го победите чувството на поспаност, најдобро е веднаш да почнете со активностите, но полека.

За побрзо да се разбудите наутро и да сте расположени, ќе ви помогнат овие совети:

–  Отворете ги ролетните, тргнете ги завесите и во собата доволете да влезе природна светлина.

– Првите 30 до 60 минути откако ќе станете поминете ги во светла соба или надвор.

– Започнете го денот со утринска активност.

– Веднаш наместете го креветот.

– Испијте кафе.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------