Home INFO Пред повеќе од 20 години, Лепа Брена со моден стил кој денес...

Пред повеќе од 20 години, Лепа Брена со моден стил кој денес е актуелен

реклама:G Natural

Ако малку прочепкаме во минатото, многу лесно можеме да дојдеме до заклучок дека модата некогаш, е повторно актуелна сега, а тоа најмногу се забележува по впечатливите бои за коса.

Кендал Џенер почна, по неа продолжија и многу светски ѕвезди, а од балканските, само Јелена Карлеуша имаше храброст да си ја обои косата во сино.

Но, ако само малку се навратиме во минатото, ќе видиме дека некогаш и Лепа Брена имала таква храброст.

На врвот на кариерата, Брена му го изговори судбоносното „ДА“ на нејзиниот сеуште актуелен сопруг, тогаш познат тенисер Бобан Живоиновиќ. Брзо после тоа на свет дојде нивниот прв син Стефан.

Познатата двојка тогаш, пред дваесетина години беше на насловната страна на популарното списание „ТВ Новости“.

Лепа Брена гордо позира со сопругот, синот Стефан и нејзината сина коса.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------