Home INFO Случајност или не? Јелена Карлеуша изгледа исто како нејзината најголема ривалка во...

Случајност или не? Јелена Карлеуша изгледа исто како нејзината најголема ривалка во 1995 / фото+видео

реклама:Велигден со Стаф

Добро познатиот спот на Цеца за песната “Idi dok si mlad” каде таа има ултра кратка коса, деновиве доживеа големо враќање во јавноста, и тоа преку “екранизација” на нејзината најлута ривалка Јелена Карлеуша.

Имено, Јелена ја ископира познатата фолк ѕвезда и тоа по 24 години.

На доаѓањето на снимањето на “Ѕвездите од Гранд ” ,ЈК дошла во идентичен стил како и Цеца во спотот од 1995 година.

Кратка коса, големи обетки и иста нијанса на кармин. Дури и погледот е ист.

Foto: Youtube/printscreen
Foto: Youtube/printscreen

Да потсетиме, Цеца и Јелена со години се скарани. Единствено се сретнуваат во судница. Ги спојуваат многу тужби и нетрпеливост која трае со години.

 

View this post on Instagram

 

#cecaraznatovic#ididoksimlad#ceca

A post shared by @ valentina_mocic on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------